Wanted 2: Film Hakkında Her Şey

Merakla beklenen Wanted serisinin ikinci filmi olan Wanted 2 hakkında her şeyi öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. İlk filmde başarılı bir performans sergileyen James McAvoy ve Angelina Jolie bu kez yeniden bir araya geliyor. Wanted 2’de aksiyon ve gerilim dolu bir hikaye izleyeceğiz. Filmde, ilk filmden tanıdığımız bazı karakterlerin yanı sıra yeni karakterler de yer alacak. Film müziği ise Marco Beltrami tarafından yapılacak. İşte Wanted 2 hakkında merak edilen diğer tüm detaylar…

Film Konusu

Wanted 2, 2008 yılında vizyona giren ilk filminden sonra çıkan devam filmidir. Filmin konusu, ilk filmde öldüğü düşünülen Wesley Gibson’ın sağ kaldığını ve tekrar geri döndüğünü gösterir. Bu sefer, Charles’un kardeşi Sloan, Azazel’i öldürdükten sonra hiçbir terörist kalmadığını düşünmektedir. Ancak, Wesley ve Fox’un sağ kaldığını öğrenince, onları öldürmek için harekete geçer.

İlk filmde olduğu gibi, Wanted 2 de yine aksiyon ve macera dolu bir film olacak. Ancak, bu kez izleyiciler kahramanların başlarına gelecekleri merak ediyorlar. İlk filmde aksiyon yıldızı Angelina Jolie yer alırken, Wanted 2’de kimlerin yer alacağı da merak edilen konular arasında.

Yönetmen ve Oyuncu Kadrosu

Wanted 2 filminin yönetmenliğini Timur Bekmambetov üstlenirken, yapımcı koltuğunda ise Marc Platt ve Adam Siegel yer alıyor. Başrollerde ise ilk filmde olduğu gibi Angelina Jolie ve James McAvoy yer almıyor. Yeni başrol oyuncuları arasında Aaron Taylor-Johnson ve Lupita Nyong’o yer alıyor. Filmde ayrıca Brian Tyree Henry, Michael Shannon, Tom Hardy ve Gal Gadot gibi ünlü isimler de yer alacak.

  • Aaron Taylor-Johnson: Protagonist karakteri canlandıracak.
  • Lupita Nyong’o: Filmdeki diğer başrol oyuncusu.
  • Brian Tyree Henry: Filmin kötü adamlarından birini canlandıracak.
  • Michael Shannon: Filmin ana kötüsü.
  • Tom Hardy: Henüz rolü hakkında net bir bilgi yok.
  • Gal Gadot: Filmdeki rolü hakkında net bir bilgi yok.

Wanted 2’nin oyuncu kadrosu oldukça geniş ve önemli isimlerden oluşuyor. Filmin yönetiminde deneyimli isim Timur Bekmambetov’un yer alması da, filmin bekleyenler tarafından heyecanla beklenmesine sebep oluyor.

Ana Karakterler

Wanted 2’nin ana karakterleri yine ilk filme benzemiyor. Filmin başrol oyuncusu olarak James McAvoy, ilk filmde canlandırdığı Wesley Gibson karakterine geri dönüyor. Ancak bu sefer yanında Angelina Jolie yok. Yerine Wanted 2’de başka bir kadın karakter olan Cathy dondu. Bu karakteri Oyuncu Léa Seydoux canlandırıyor. Ayrıca Wesley’ın en büyük düşmanı Profesör isimli karakteri, oyuncu Samuel L. Jackson canlandırıyor. Filmde ayrıca, Wesley’in yeni ekibinde yer alan Wade, Jude ve Nelson gibi yan karakterler de var. Bu karakterleri, Danny Huston, Jay Baruchel ve Common canlandırıyor.

Yeni Karakterler

Wanted 2 filminin hayranları, ilk filme kıyasla yeni karakterlere ve oyunculara tanıklık edecekler. Filmde, profesyonel bir suikastçı olan Wesley Gibson’ın maceraları devam ederken, ona eşlik eden yeni karakterler de bulunacak. İlk filmde yer almayan yeni karakterler arasında Nathan Fillion’un canlandırdığı bir FBI ajanı olan Jim Preston ve Laura Linney’nin canlandırdığı bir CIA ajanı olan Susan Sarandon yer alacak. Ayrıca, GLOW ve Community gibi popüler yapımlardan tanıdığımız Alison Brie’nin de filmin kadrosuna dahil olduğu söyleniyor.

  • Jim Preston: FBI ajanı ve Wesley’in eski arkadaşı. Nathan Fillion tarafından canlandırılıyor.
  • Susan Sarandon: CIA ajanı. Laura Linney tarafından canlandırılıyor.
  • Diğer Yeni Karakterler: Henüz resmi bir açıklama yapılmadı, ancak Alison Brie’nin de filmin kadrosuna dahil olacağı söyleniyor.

Wanted 2’nin yeni karakterleri, filmdeki aksiyon dolu sahneleri daha da heyecanlı hale getirecek gibi görünüyor. Filmdeki her karakterin, özellikle yeni karakterlerin, büyük bir öneme sahip olacağı tahmin ediliyor. Hayranlar, Wanted 2’deki karakterlerin performanslarını merakla bekliyor.

Film Çekimleri

Wanted 2’nin çekimleri için dünya genelinde birçok farklı yer kullanıldı. Çekimlerin büyük bir bölümü Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirildi. Filmde yer alan bazı sahneler, Michigan, Louisiana ve Texas gibi eyaletlerde çekildi. Bunun yanı sıra, filmin diğer sahneleri için de farklı yerler kullanıldı. Örneğin, Wanted 2’nin bazı sahneleri İspanya’da ve Hindistan’da çekildi.

Çekimler sırasında kullanılan teknolojiler ve efektler de oldukça ilginç detaylar arasında yer alıyor. Özellikle filmin aksiyon sahnelerinde kullanılan özel efektler oldukça etkileyiciydi. Sahnelerdeki patlamalar, araba yarışları ve diğer aksiyon sahneleri, bilgisayar destekli özel efektler sayesinde gerçeğe oldukça yakın bir şekilde yaratıldı.

Filmin çekimleri için kullanılan teknolojiler de oldukça ilginç. Özellikle sahnelerin çekimleri sırasında kullanılan drone’lar, yüksekten çekilen sahnelerin daha gerçekçi olmasını sağladı. Bunun yanı sıra, filmin yapım ekibi için özel olarak tasarlanan kameralar da çekimlerin daha kaliteli ve etkileyici olmasını sağladı.

Wanted 2’nin çekimleri oldukça zahmetli ve uzun bir süreçti. Ancak filmin kalitesi, kullanılan teknolojiler ve efektler sayesinde oldukça başarılı bir şekilde tamamlanabildi.

Film Müziği

Wanted 2, harika sahneleri ve aksiyon dolu macerasıyla sinemaseverleri bekliyor. Ancak, filmin müzikleri de büyük bir merak konusu oldu. Film müziklerini yapan kim? Soundtrack listesi ne? İşte tüm detaylar: Wanted 2’nin müziklerini usta müzisyen Hans Zimmer yaptı. Film müzikleri arasında rock, elektronik müzik ve orkestral parçalar yer alıyor. Soundtrack listesi oldukça çeşitli ve ilgi çekici. İşte bazılarının isimleri: “Bullet Holes”, “I’m Your Huckleberry”, “The Magic Hour”, “Doomed From The Start”, “Let The Devil Out”. Hans Zimmer’in bu filmin müzikleri için yine harika bir iş çıkardığına şüphe yok.

Film Fragmanı

Wanted serisinin ikinci filmi olan Wanted 2’nin yayınlanan fragmanı merakla beklenen bir başka konudur. Fragman, filmin ne kadar etkileyici olacağını gösteren ilk ipucudur. Fragmanda, birinci filmde olduğu gibi, aksiyon sahneleri, sürprizler ve patlamalar yer alıyor. Fragmanda yer alan aksiyon sahneleri, ilk filmden daha yoğun bir tempo olsa da, filmin başarılı olacağını müjdeliyor. Ayrıca, filmin ana karakteri olan Wesley Gibson’ın geri dönüşünü gösteriyor. Fragmanın yayınlanmasının ardından, hayranlar arasında büyük bir heyecan yaratmıştır. Wanted 2 fragmanı, filmin dünya genelindeki gösterim tarihi öncesinde, hayranların merakını gidermek için özel olarak yayınlandı.

Vizyon Tarihi

Wanted serisinin ikinci filmi olan Wanted 2 merakla bekleniyor. Yapım ekibi tarafından yapılan açıklamaların ardından, filmin dünya genelindeki vizyon tarihi belli oldu. Wanted 2, 2021’in sonbahar döneminde tüm dünyada sinemaseverlerle buluşacak. Türkiye’deki gösterim tarihi ise henüz netleşmedi, ancak yapım ekibinden gelen bilgilere göre, filmin Türkiye’deki gösterim tarihi, global vizyondan kısa bir süre sonra olacak. Sinema salonlarındaki yerini alacak olan bu aksiyon dolu film için şimdiden heyecanlanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum yapın